دی داد

موقعیت:
/
/
مداد سفید (187-008)
راهنمای مطالعه

برچسب و دستبندی نوشته:

نویسنده: دی داد

1395-12-17

مداد سفید (187-008)

یکی از بی کاربردترین اعضاء جعبه ی مدادرنگی ها مداد سفید بود. نیک به یاد دارم که در سال های مدرسه کمتر کسی بود که بداند مداد سفید به چه کار آید! همیشه در جعبه ی مداد رنگی ها، این مداد از همه قدبلندتر می ماند و این از آن جهت بود که هرگز استفاده نمی شد که کُند شده و لازم باشد که تراش شود.

آن هایی که نامنظم بودند، پس از نخستین دفعه شکستن نوک آن، دیگر کاری به کارش نداشتند و این مداد بی مصرف در همانجا جا خشک می کرد. من خود به یاد ندارم که بطور جدی مجبور بوده باشم که از این مداد استفاده کنم، اما همیشه احترام ویژه ای برایش قایل بودم. گمان من این بود که این مداد استفاده ی ویژه ای دارد که متاسفانه هنوز کسی آن را کشف نکرده است.

در دوران کودکی، اسطوره ی مداد جادو فکر مرا به خود مشغول کرده بود و بسیار پیش می آمد که خیال کنم، احتمالا مداد جادویی همان مداد سفید جعبه ی مدادرنگی هاست. برخی ها می گفتند که با این مداد می بایست که بر روی صفحات سیاه نقاشی کرد و از آنجاییکه 99/99 درصد دفتر نقاشی ها سفید بودند، مداد سفید رنگ فاقد هرگونه نقشی فقط و فقط محکوم به جا اشغال کردن بود.

قطعا مداد سفید شایستگی هایی داشت اما چون در ظرف مناسبی قرار نگرفته بود، آنجا بلااستفاده می افتاد. در مثل های زبان انگلیسی سیندرلا یعنی کسی که علیرغم شایستگی هایش دیده نشده است و علت دیده نشدنش همانا بودن در ظرفی نادرست است.

بیش از هر زمان دیگری در زندگی گمان می کنم که شبیه به یک مداد سفید سیندرلایی هستم که بر روی صفحه ی خالی وجودی مخاطبینش ردی بر جا نمی گذارد و شاید همین مسئله است که او را در نزد دیگران بشکل دردآوری جادویی و قدبلند متجلی می کند.

امتیاز شما به این نوشته

0

0

اشتراک در
اطلاع از
guest
9 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
س.ح
س.ح
6 سال قبل

زبان و الفاظ از بیان تاثیر این نوشتار، ناتوان است…

بهرانی
بهرانی
6 سال قبل

چه نعبیر جالبی ?

فرشاد
فرشاد
6 سال قبل

بسیار زیبا و عالی???
ولی با اون قسمت که برروی صفحه وجودی مخاطبین ردی بجا نمیگذارید مخالفم. اتفاقا من شما را به قلمی تشبیه میکنم که بر هرنوع صفحه وجودی با هررنگ و جنس ردی جاودانه و عمیق بجا میگذارید. این رو به چشم خودم بارها دیدم. مگر اینکه جنس صفحه وجودی مخاطب دیگه خیلی ناجنس باشه.?

دی داد
6 سال قبل
پاسخ به  فرشاد

لطف دارید…

سياوش قلي
سياوش قلي
6 سال قبل

خيلي خوب بود دكتر.
منم با آقاي فرشاد موافقترم. ??

مهرداد
مهرداد
6 سال قبل

با درود

اگر مداد سفید را بر روی قسمت های رنگی بکشیم آن رنگ ها زیر پوشش لایه ای از رنگ سفید، رنگ می بازند، بدین ترتیب است که مداد سفید تاثیر خود را میگذارد.

بنابر این تو نیز مانند آن در وجود مخاطب خود اثر خود را ولو، کم بجا میگذاری. خودت نیز بارها این تاثیرات را به وضوح دیده ای.

دی داد
6 سال قبل
پاسخ به  مهرداد

سخنان شما قوت قلب ماست…

رضوان
رضوان
6 سال قبل

پس هنوز لنگه کفش شیشه ای را به پا نکردید … امیدوارم این اتفاق بزودی براتون پیش بیاد

دی داد
6 سال قبل
پاسخ به  رضوان

با کمک دوستان خوبی مثل شما…