دی داد

موقعیت:
/
/
من و پول و ثروت (180-009)
راهنمای مطالعه

برچسب و دستبندی نوشته:

نویسنده: دی داد

1396-08-14

من و پول و ثروت (180-009)

یکی از خوانندگان عصبانی آثارم طی یک پیغام خصوصی خصمانه برای من نوشته است که: “تُف بر تمامی این نظریات فلسفی، اخلاقی و جهان بینانه… در جهان یک قانون وجود دارد و آن هم پول و ثروت است!!!”

شخصا هنگامیکه کودک بودم، فکر می کردم که پول مهم است. در اوج جوانی به اینکه پول مهم باشد، شک داشتم و هم اکنون در آغاز میانسالی دیگر مطمئن هستم که پول مهم نیست.

متاسفانه گاهی تحت فشارهایی که از سمت اجتماع بر انسان ها وارد می گردد، آن ها درایت خود را از کف داده و طبق آنچه که در بالا دیدید، ارزش های راستین زندگی به دست فراموشی سپرده می شوند. تحقیقات علمی نشان داده اند که پول در کوتاه مدت در شادی (روانی) انسان نقش دارد، اما در بلندمدت هیچگونه کارکردی در میزان شادی و رضایت از زندگی نخواهد داشت.

منتقدی که وصف او در بالا رفت گمان می کند که پول قدرتی دارد که در صورت مجهز شدن به آن قادر خواهد بود که تمامی مشکلاتش را حل کند. خیر! اینگونه نیست. هنگامیکه کسی نیازهای پایه ای خود را با پول مرتفع نمود، حال دیدش به جنبه هایی از زندگی باز می شود که دیگر صحن و سرای پول نیست.

وضعیت این دست انسان ها که اینگونه از پول بت می سازند همچون وضعیت فرد بزرگسالی است که به یک مهدکودک تبعید شده است. او شوربختانه در سرایی که تمام اعضایش آرمانی جز اسباب بازی ندارند، گیر افتاده و در نتیجه او نیز این چنین به خطا ستایشگر اسباب بازی ها گشته است…

11972

امتیاز شما به این نوشته

0

0

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
س.ح
س.ح
6 سال قبل